Ferhat Livaneli

Akustik Gitar, Elektro Gitar, Bas Gitar, Armoni, Aranje, Orkestrasyon


Yüksek öğrenimini İsveç’te sürdürmüş, Birkagarden Yüksek Müzik Okulu’nu bitirmiş, klasik gitar, koro şefliği, kontrpuan armoni ve aranjörlük konularında eğitim almıştır. Başta Zülfü Livaneli olmak üzere Theodorakis, Maria Faranduri ve birçok sanatçının albümüne aranjör ve yönetmen olarak katılan sanatçı, İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’nda Genel Sanat Yönetmeni olarak 1993-2011 arası görev yapmıştır. Dört enstrümantal albümü bulunan Ferhat Livaneli, ArtLife eğitim merkezinde gitar, armoni, aranje ve orkestrasyon dersleri vermektedir.

Bora Tanyeli

Saksafon


1980 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik yaşantısına 1994 yılında gitar, solfej ve armoni eğitimi ile başladı. 2002 yılında girdiği Aria Güzel Sanatlar Akademisi saksafon bölümünü başarıyla tamamladı. Birçok müzisyenden eğitim aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okuluna girdi. Şevket Akıncı’dan Caz Tarihi, Baki Duyarlar’dan Caz Armonisi ve Ensemble, Tamer Temel’den saksafon dersleri aldı. Baki Duyarların kurucusu olduğu ve şefliğini yaptığı İstanbul Gençlik Caz Orkestrası’nda iki sezon tenor saksafon, bir sezon alto saksafon çalarak görev aldı. 2007 yılında Mesut Demir ile Jazzmatiz grubunu kurdu. Jazzmatiz ile birlikte dört sene üst üste Akbank Caz Festivali’nde sahneye çıktı. 2014 yılında Nicholas Payton ile aynı sahneyi paylaştı. Şu anda kurucusu olduğu Jazzmatiz grubu ile birlikte müzik çalışmalarına devam etmekte ve saksafon eğitimi vermektedir.

Deniz Bilal

Flüt & Piyano


3 Eylül 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim yıllarında 10 yaşında iken Ferhat Livaneli’nin yanında keman eğitimi ile müziğe başladı. 7 yıl keman eğitimi aldıktan sonra 2010-2011 eğitim-öğretim yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’da Çalgı Bölümü, Flüt anadal çalgısı ile Jülide Gündüz’ün sınıfında eğitim görmeye başladı. Lise Devresi’nden sonra üniversite hayatına da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda aynı bölümde Lisans yapmakta ve 3. Sınıf öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir. Birçok Masterclass’lara ve konserlere katılmış, çeşitli flüt hocalarıyla çalışma fırsatı bulmuştur. Flüt eğitiminin yanı sıra Piyano eğitiminide konservatuar bünyesince “Yardımcı Saz” olarak almaktadır. Art Life Müzik Merkezi’nde flüt ve piyano dersleri vermektedir.

Begüm Akman

Şan & Piyano


Begüm Akman, 1996 yılında Berlin’de dünyaya geldi. İlkokul yıllarını İstanbul’da geçiren Begüm Akman 7 yaşında bir keman kursunda müzik ile tanıştı. Ardından 2. ve 3. sınıflarda TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Çocuk Korosu’nun yetenek sınavlarını kazanarak 5 yıllık ilk ses ve koro eğitimini aldı. 12 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı nefesli sazlar obua eğitimini almak için öğrenim görmeye hak kazandı. Lise çağlarında ise Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nin müzik bölümüne girerek 4 yıllık genel müzik eğitimini tamamladı. Bu sırada Begüm Akman, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bölüm değişikliği yaparak kompozisyon (bestecilik) eğitimine devam etti. 6 yıllık yarı zamanlı devlet konservatuvarı eğitimini tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Okan Üniversitesi Konservatuvarı Müzikal Şan Ana Sanat dalından yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Pedagojik formasyonunu Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Mustafa Yıldırım

Bateri


1983’te İstanbul’da doğdu. 2000 yılında davul çalmaya başladı. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Müzik Toplulukları Programı’ndan Caz Davul branşında mezun oldu. Aralarında Şenol Küçükyıldırım, Ricardo Moyano, Kamil Erdem, Kerem Türkaydın, Uğur Gülbaharlı ve Yurdal Çağlar’ın da bulunduğu değerli hocalarla çalıştı. 2010-2011 öğrenim yılını Almanya’nın Mainz şehrinde Johannes Gutenberg School of Music’te yine kendi alanı olan caz davul branşında tamamladı ve Hendrik Smock, Janusz Maria Stefanski, Herman Kock, Rainer Böhm, Sebastian Sternal, Conrad Georgi, Vitold Rek gibi önemli hocalarla çalışma fırsatı buldu. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedogojik Formasyon Sertifika Programı’nı tamamladı. 2015 yılında İBB’nin Kent Orkestrası Bandosu’nda vurmalı çalgılar alanında çalıştı. Uzun yıllar bir çok kurumda öğrenciler yetiştirmiş olan Mustafa Yıldırım, halen Art Life Müzik Okulu’nda davul dersleri vermeye ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Deniz Tanyeli

Bas Gitar


Zeynepnaz Yıldız

Keman


Zeynepnaz Yıldız 1996 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra keman çalışmalarına Fulden Gökşen ile başladı. 2011 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Lise Devresini kazanarak keman eğitimine Bahar Büyükgönenç’in sınıfında devam etti. 2013 yılında Prof. Dr. Cihat Aşkın tarafından düzenlenen olduğu “Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Eskişehir Yaz Okulu Masterclass” eğitimine katılarak, Prof. Dr. Orhan Ahıskal, Doç. Melek Göküstün ile çalıştı. Ayrıca devlet sanatçısı Suna Kan’ın atölye çalışmasına katılma fırsatını da elde etti. 2015 yılında liseden 3.’lük derecesi ile mezun olduktan sonra Çalgı Bölümü Lisans Devresinde öğrenimini Dr. Öğr. Üyesi Bahar Büyükgönenç ile sürdürdü. Aynı yılda İtalya’nın Cenova şehrinde gerçekleşen “Masterclass Musica da Camera 2015 CAKA Keman Yaz Okulu”na katıldı ve burada Prof. Dr. Cihat Aşkın, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Şensoy ve Öğr. Gör. Şeniz Aybulus ile çalışmalar yaptı. İtalya’nın Cenova kentinde bulunduğu süre zarfı içerisinde, “S. Giovanni Mercoledi kilisesi”nde piyanist Roberto Issoglio ile Mozart’ın 18 numaralı Sol majör Keman-Piyano sonatını, “Piazzetta Clavesana”da açık hava konser etkinliğinde J. S. Bach’ın 2 numaralı Partitası’ndan Allemande isimli bölümünü seslendirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Lisans Devresinden 2.’lik derecesiyle mezun olan Yıldız, hâlihazırda İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalgı Yüksek Lisansına devam ederek keman çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ethem Saran

Bateri


2002 yılda davul çalmaya başladı. Bir süre Eskişehir de amatör olarak müzikle ilgilendikten sonra 2010 yılında İstanbul’a taşındı. Volkan Öktem ve Mert Işılay ile çalıştı. Şuanda Bajar, Flux duo, Barlas Tan Özemek, Kuvve ve Burcu Tatlıses ile aktif olarak çalmaktadır. Art Life Müzik Merkezi’nde bateri dersleri vermektedir.

Paşa Güven

Şan, Ud ve Keman


1996’ yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Gökçen Koray yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çok Sesli Çocuk korosunda korist olarak müzik eğitimine ve çalışmalarına başladı. 2004-2008 yılları arası AKM sahnesi Carmen operasında rol aldı. Aynı yıllarda Keman eğitimi almaya başladı. TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nun Bas ses ihtiyacı için ancak yaşı uygun olmadığından 2 sene süreyle misafir sanatçı olarak çalışmalar, konserler ve kayıtlarda yer aldı. 2012 yılında TRT Gençlik Korosu Türk Sanat Müziği Orkestrasına göreve başladı, 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Lise Devresi Çalgı bölümünü ana sanat dalı Ud olarak bitirdi. Ve İTÜ TMDK Çalgı Yüksek Bölümü’nü kazandı. Günümüze kadar Birçok kültür projesinde TRT, İTÜ adına ve ferdi olarak yer aldı. 2015 yılında Radoffsel HegauRotary Kulübü ve Şişli Rotary Kulübü’nün işbirliği ile yürütülen Deutsch-Türkisches freundschafts (Alman-Türk dostluğu) projesinde Alman müzik öğrencileri için masterclassçalışmalarında bulundu. Radolfzell ve Singen ‘de Samir Mansour ile birlikte iki konser verdi. 2016 yılında BenningtonCollege projesi olan United Harmonies (Birleşik Ahenkler) için Ermenistan’da Ermeni Müzisyenlere bir haftalık kamp şeklinde ud ensturmanı hakkında masterclass düzenledi ve yönetti. Ermenistan’da proje ile ilgili verdiği konserin ardından Hrant Dink vakfı işbirliği ile Ermeni müzisyenleri İstanbul’a getirdi. Yine bir haftalık masterclass ardından İstanbul dinleyicilerine de bir konser verdi. 2014 ve 2016 yılları arası 3 yıl OMAR Yaz Okulu’na katılmış ve başarı belgelerini alarak Yurdal Tokcan ile mini dinletiler vermiştir. İTÜ TMDK Çalgı Yüksek Bölümü Lisans programına devam etmektedir.