Ferhat Livaneli

Akustik Gitar, Elektro Gitar, Bas Gitar, Armoni, Aranje, Orkestrasyon


Yüksek öğrenimini İsveç’te sürdürmüş, Birkagarden Yüksek Müzik Okulu’nu bitirmiş, klasik gitar, koro şefliği, kontrpuan armoni ve aranjörlük konularında eğitim almıştır. Başta Zülfü Livaneli olmak üzere Theodorakis, Maria Faranduri ve birçok sanatçının albümüne aranjör ve yönetmen olarak katılan sanatçı, İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’nda Genel Sanat Yönetmeni olarak 1993-2011 arası görev yapmıştır. Dört enstrümantal albümü bulunan Ferhat Livaneli, ArtLife eğitim merkezinde gitar, armoni, aranje ve orkestrasyon dersleri vermektedir.

Bora Tanyeli

Saksafon


1980 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik yaşantısına 1994 yılında gitar, solfej ve armoni eğitimi ile başladı. 2002 yılında girdiği Aria Güzel Sanatlar Akademisi saksafon bölümünü başarıyla tamamladı. Birçok müzisyenden eğitim aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okuluna girdi. Şevket Akıncı’dan Caz Tarihi, Baki Duyarlar’dan Caz Armonisi ve Ensemble, Tamer Temel’den saksafon dersleri aldı. Baki Duyarların kurucusu olduğu ve şefliğini yaptığı İstanbul Gençlik Caz Orkestrası’nda iki sezon tenor saksafon, bir sezon alto saksafon çalarak görev aldı. 2007 yılında Mesut Demir ile Jazzmatiz grubunu kurdu. Jazzmatiz ile birlikte dört sene üst üste Akbank Caz Festivali’nde sahneye çıktı. 2014 yılında Nicholas Payton ile aynı sahneyi paylaştı. Şu anda kurucusu olduğu Jazzmatiz grubu ile birlikte müzik çalışmalarına devam etmekte ve saksafon eğitimi vermektedir.

Deniz Bilal

Flüt & Piyano


3 Eylül 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim yıllarında 10 yaşında iken Ferhat Livaneli’nin yanında keman eğitimi ile müziğe başladı. 7 yıl keman eğitimi aldıktan sonra 2010-2011 eğitim-öğretim yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’da Çalgı Bölümü, Flüt anadal çalgısı ile Jülide Gündüz’ün sınıfında eğitim görmeye başladı. Lise Devresi’nden sonra üniversite hayatına da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda aynı bölümde Lisans yapmakta ve 3. Sınıf öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir. Birçok Masterclass’lara ve konserlere katılmış, çeşitli flüt hocalarıyla çalışma fırsatı bulmuştur. Flüt eğitiminin yanı sıra Piyano eğitiminide konservatuar bünyesince “Yardımcı Saz” olarak almaktadır. Art Life Müzik Merkezi’nde flüt ve piyano dersleri vermektedir.

Nilüfer Kıyıcılardan

Piyano


2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü kazandı. Mehru Ensari ile piyano eğitimine başladı. Okuldaki solo ve çeşitli konserlerde görev aldı. Liseyi tamamladıktan sonra 2014 yılında Lisans devresine geçti. 2016 yılında Kopuz Oda Orkestrası ile J.S.Bach – Re minor Piyano Konçertosunu, 2017 yılında ise Kopuz Oda Orkestrası ile W.A.Mozart – K449 Mib Major Piyano Konçertosunu seslendirdi. Katıldığı masterclasslarda Susanna Spaemann, Hüseyin Sermet ve Herbert Schuch ile çalışma fırsatı buldu. Halen Mehru Ensari ile çalışmalarına devam etmektedir. Art Life Müzik Merkezinde piyano dersleri vermektedir.

Mesut Şenol

Diksiyon, Etkili Konuşma


İzmir Atatürk Lisesini ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Yönetim ve Halkla İlişkiler konusunda master yaptı. TRT Spikerlik Kursunu bitirdi. TRT, özel radyo ve televizyonlarda programlar sundu ve program danışmanlığı yaptı. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Haber Dairesi Redaktörlüğü yaptı. Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Başbakanlık Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı ve Başbakanlık Müşaviri olarak hizmet verdi. Avrupa Birliği konusunda Ankara Üniversitesi Uzmanlık Programını bitirdi. Yönetim, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları konusunda Amerika Birleşik Devletlerinde Teksas ve Minnesota eyaletlerinde çalışmalar yaptı. 2005 yılında Minnesota Üniversitesinin Uluslararası Üstün Liderlik Ödülü’nü kazandı. Çeşitli korolarda amatör olarak müzik çalışmalarını yürütmektedir.

Mert Kazak

Bateri


Müziğe lise yıllarında bateri ile başladı. Bu sırada Volkan Tamer, Sertan Soğukpınar ve Şenol Küçükyıldırım gibi değerli müzisyenlerle funk, latin ve caz üzerine çalıştı. Daha sonra Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde gördüğü 4 yıllık eğitimde müzik felsefesi, kompozitörlük, armoni, ses teknisyenliği ve aranjörlük üzerine Tolga Tüzün, Tolga Zafer Özdemir, Selen Gülün, Turgut Pöğün, Mine Erkaya gibi çok değerli müzik eğitmenleriyle çalışma imkanı buldu. Bu sıralarda girdiği Jazzmatiz isimli grubuyla ikiyüzden fazla sahne aldı ve almaya da devam etmekte. Kendi ev stüdyosunda aranjman, kayıt, mix ve mastering yapmakta ve Art Life’ta bateri dersleri vermektedir.

Zeynep Oktar

Jazz Piyano


Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü mezunu olup, Bilgi Üniversitesi kompozisyon ve ses mühendisliği bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. Bir çok caz ve rock grubunda çalışmalarına devam eden sanaçı Art Life kurumunda caz piyano dersleri vermektedir.

Serkan Bağtır

Klarnet


1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. İTÜ Devlet Konservatuarı mezunudur. Türk ve Batı Müziği eğitimi alan sanatçı özellikle Rembetiko ve Klezmer üzerine uzmanlaşmıştır. Televizyon, radyo ve sahneler ile yurt içi ve yurt dışı pek çok konser ve projede yer almıştır. Klarnet enstrümanının yanında Buzuki, ud ve bağlama enstrümanlarını da ustaca icra eden sanatçı Katar Senfoni Orkestrasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Ethem Saran

Bateri


2002 yılda davul çalmaya başladı. Bir süre Eskişehir de amatör olarak müzikle ilgilendikten sonra 2010 yılında İstanbul’a taşındı. Volkan Öktem ve Mert Işılay ile çalıştı. Şuanda Bajar, Flux duo, Barlas Tan Özemek, Kuvve ve Burcu Tatlıses ile aktif olarak çalmaktadır. Art Life Müzik Merkezi’nde bateri dersleri vermektedir.

Paşa Güven

Şan, Ud ve Keman


1996’ yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Gökçen Koray yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çok Sesli Çocuk korosunda korist olarak müzik eğitimine ve çalışmalarına başladı. 2004-2008 yılları arası AKM sahnesi Carmen operasında rol aldı. Aynı yıllarda Keman eğitimi almaya başladı. TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nun Bas ses ihtiyacı için ancak yaşı uygun olmadığından 2 sene süreyle misafir sanatçı olarak çalışmalar, konserler ve kayıtlarda yer aldı. 2012 yılında TRT Gençlik Korosu Türk Sanat Müziği Orkestrasına göreve başladı, 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Lise Devresi Çalgı bölümünü ana sanat dalı Ud olarak bitirdi. Ve İTÜ TMDK Çalgı Yüksek Bölümü’nü kazandı. Günümüze kadar Birçok kültür projesinde TRT, İTÜ adına ve ferdi olarak yer aldı. 2015 yılında Radoffsel HegauRotary Kulübü ve Şişli Rotary Kulübü’nün işbirliği ile yürütülen Deutsch-Türkisches freundschafts (Alman-Türk dostluğu) projesinde Alman müzik öğrencileri için masterclassçalışmalarında bulundu. Radolfzell ve Singen ‘de Samir Mansour ile birlikte iki konser verdi. 2016 yılında BenningtonCollege projesi olan United Harmonies (Birleşik Ahenkler) için Ermenistan’da Ermeni Müzisyenlere bir haftalık kamp şeklinde ud ensturmanı hakkında masterclass düzenledi ve yönetti. Ermenistan’da proje ile ilgili verdiği konserin ardından Hrant Dink vakfı işbirliği ile Ermeni müzisyenleri İstanbul’a getirdi. Yine bir haftalık masterclass ardından İstanbul dinleyicilerine de bir konser verdi. 2014 ve 2016 yılları arası 3 yıl OMAR Yaz Okulu’na katılmış ve başarı belgelerini alarak Yurdal Tokcan ile mini dinletiler vermiştir. İTÜ TMDK Çalgı Yüksek Bölümü Lisans programına devam etmektedir.

Tuana Köprülü

Keman


Keman eğitimine 7 yaşında Bakırköy Sanatçılar Derneği'nde Sait Demirkol ile başladı. Çalışmalarına Funda Esin, Özer Yurtsever, Ayda Tunç, Nilay Karaduman ve Elif Tarakçı Akyar ile devam etti. 2008 yılında Klarinet Korosu'nun birçok konserinde solist olarak yer aldı. 2010 yılında şef Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'na seçildi. Bu orkestrayla Türkiye'nin birçok ilinde konserler verdi. 2012 D-Marin Müzik Festivali'nde yer aldı. Pierre Amoyal, Janusz Wawrovksi, Peter Goetsel ve Yusuf Güler Aksöz, Florence Malgoire ile solo, Cristian Wilm Muller ile oda müziği Masterclasse'larında çalıştı. 17 Mart 2011'de MSGSÜ Devlet Konservatuvarı'nın Genç Orkestrası'da Mendelssohn Mi Minör Keman Konçertosu'nu çaldı. Aynı orkestranın ikinci keman grup şefliği ve Başkemancı'lığını üstlendi. 2011 yılındandan beri çaldığı şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ile Dünya'nın birçok ülkesinde ünlü solistlere eşlik etti. Hollanda, Almanya, Belçika, Avusturya ve İtalya'da Brucknerfest, Beethovenfest, Ravellofest gibi festivallerde yer aldı. Essen Filarmoni Orkestra'sının konser salonu, Viyana-Konzerthaus, Bonn-Beethovenhalle, Roma-Santa Ceccilia gibi dünyaca ünlü salonlarda çalma fırsatı elde etti. MSGSÜ Büyük Orkestra'da şef Gürer Aykal ve Antonio Pirolli ile çalıştı.Okul içi ve dışında hem solo hem de oda müziği ile konserler verdi. İris Şentürker ile oda müziği çalıştı. Türkiye Gençlik Filarmoni Oda Orkestrası ve Trakya Oda Orkestrası'nda çaldı. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın 2013-2014 sezonu Başkemancı'lığını üstlenmiştir. 2014 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın 'Üstün Başarı Bursu'nu almaya hak kazanmıştır. 2015 yılında Prag-Smetana konser salonu, Berlin-Konzerthaus'ta Young Euro Festival gibi Dünyaca ünlü konser salonlarında ve festivallerinde yer almıştır.

Sinem Hondoroğlu Irmak

Ney


8 Aralık 1984 tarihinde Ankara'da doğan Sinem HONDOROĞLU IRMAK, profesyonel voleybol yıllarının ardından 2000 senesinde Ney üflemeye başladı. Ankara Türk Müziği Derneği'nde Kadri ŞARMAN'la başlayan müzik yolculuğu 2002 yılında TRT'de Klasik Türk Müziği eğitimine başlamasıyla devam etti ve 2002-2005 yıllarında TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı'na bağlı Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda radyo programlarında görev aldı. 2005-2006 yıllarında TRT-1 ekranlarında yayınlanan Erguvan programında Erguvan adlı grubun Ney sanatçısı olarak çalıştı. Bu grupla ODTÜ başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde konserler verdi. 2006-2007 sezonunda TRT-INT'te Stüdyo Ankara ve 2007-2008 sezonunda TRT-1 ekranlarında yayınlanan Türkülerle Süper Gece adlı programların orkestralarında kompozitör Murat AKÇAY ve müzik yönetmeni Ömer Hayri UZUN'la çalıştı. Ahmet HATİPOĞLU, Özgen GÜRBÜZ, Vedat Kaptan YURDAKUL, Cemile UNCU ve Prof. Gülçin YAHYA KAÇAR tecrübelerinden faydalandığı hocaları oldu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müdürü ve dönemin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol BELGİN'in isteği üzerine Hacettepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne bağlı Rektörlük Topluluğu'nda sanatçı öğretim görevlisi kadrosunda müzik çalışmalarına başladı. Ankara’da yaşadığı yıllarda pekçok öğrenci yetiştirdi ve bu görevini 2011 yılına kadar sürdürdü. 2009-2010 sezonunda TRT Ankara Radyosu'nda canlı yayınlanan Seslerin Büyüsü isimli programın yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlenerek Geleneksel Türk Müziği üzerine söyleşiler yaptı. İlyas MİRZAYEV'in hazırladığı NEY SUİT’i şef İbrahim YAZICI yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve şef Fahrettin KERİMOV yönetimde Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ile solist Ney sanatçısı olarak seslendirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Ana Sanat Dalı'ndaki lisans eğitimini yarım bırakan sanatçı, Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda Dr. Cumhur KOCA'nın şefliğini yaptığı toplulukla 1 yıl çalıştıktan sonra, 2011 yılında Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu'na geçiş yaptı. Görevine hâlen burada devam eden IRMAK, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Etnomüzikoloji Anabilim Dalı’ndaki lisans eğitimini Onur Derecesi ile bitirdi. Müzik yaşantısı boyunca pekçok pop sanatçısı, rock grubu, halk müziği ve klâsik Türk müziği sanatçısına eşlik eden sanatçı, Neyzen Ercan Irmak’la evlidir.
Ders Paneli