Ney


Temel tutuş ve ses elde etme teknikleri öğrenildikten sonra öğrenci bulunduğu seviyeye göre Türk Saz Musikisi, Türk Tasavvuf Müziği ve Türk Sanat Müziği repertuarlarından eserler öğrenerek Ney üflemesini geliştirir, bunun yanında makam, usül, nazariyat gibi Türk Musikisi’ne ait konular dersler içinde öğrenilir.

Sinem Hondoroğlu Irmak

Ney


8 Aralık 1984 tarihinde Ankara’da doğan Sinem HONDOROĞLU IRMAK, profesyonel voleybol yıllarının ardından 2000 senesinde Ney üflemeye başladı. Ankara Türk Müziği Derneği’nde Kadri ŞARMAN’la başlayan müzik yolculuğu 2002 yılında TRT’de Klasik Türk Müziği eğitimine başlamasıyla devam etti ve 2002-2005 yıllarında TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda radyo programlarında görev aldı. 2005-2006 yıllarında TRT-1 ekranlarında yayınlanan Erguvan programında Erguvan adlı grubun Ney sanatçısı olarak çalıştı. Bu grupla ODTÜ başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde konserler verdi.

2006-2007 sezonunda TRT-INT’te Stüdyo Ankara ve 2007-2008 sezonunda TRT-1 ekranlarında yayınlanan Türkülerle Süper Gece adlı programların orkestralarında kompozitör Murat AKÇAY ve müzik yönetmeni Ömer Hayri UZUN’la çalıştı. Ahmet HATİPOĞLU, Özgen GÜRBÜZ, Vedat Kaptan YURDAKUL, Cemile UNCU ve Prof. Gülçin YAHYA KAÇAR tecrübelerinden faydalandığı hocaları oldu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müdürü ve dönemin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol BELGİN’in isteği üzerine Hacettepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne bağlı Rektörlük Topluluğu’nda sanatçı öğretim görevlisi kadrosunda müzik çalışmalarına başladı. Ankara’da yaşadığı yıllarda pekçok öğrenci yetiştirdi ve bu görevini 2011 yılına kadar sürdürdü. 2009-2010 sezonunda TRT Ankara Radyosu’nda canlı yayınlanan Seslerin Büyüsü isimli programın yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlenerek Geleneksel Türk Müziği üzerine söyleşiler yaptı.

İlyas MİRZAYEV’in hazırladığı NEY SUİT’i şef İbrahim YAZICI yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve şef Fahrettin KERİMOV yönetimde Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ile solist Ney sanatçısı olarak seslendirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Ana Sanat Dalı’ndaki lisans eğitimini yarım bırakan sanatçı, Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda Dr. Cumhur KOCA’nın şefliğini yaptığı toplulukla 1 yıl çalıştıktan sonra, 2011 yılında Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’na geçiş yaptı. Görevine hâlen burada devam eden IRMAK, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Etnomüzikoloji Anabilim Dalı’ndaki lisans eğitimini Onur Derecesi ile bitirdi. Müzik yaşantısı boyunca pekçok pop sanatçısı, rock grubu, halk müziği ve klâsik Türk müziği sanatçısına eşlik eden sanatçı, Neyzen Ercan Irmak’la evlidir.

Kişiye Özel Çalışma Programı

Öğrenciye özel çalışma programı uygulanır.

Özel Ders

Derslerimiz öğrenciyle birebir olarak yapılmaktadır.

İletişime geçin

  Adınız ve Soyadınız

  E-Postanız

  Telefon Numaranız

  İletiniz

  Sizle nasıl iletişime geçelim?

  0532 275 51 57