Online Keman Kursu

Art Life Müzik Akademi'de kendini geliştirmek isteyenler için başlangıç ve ileri seviyelere özel keman kursuna seviye tespitinden sonra klasik batı müziğine veya türk müziği gibi çeşitli müzik türlerine bizimle birlikte konusunda uzman eğitmenlerle öğrenmeye hazır mısınız? Yeni başlayanlara sıfırdan keman uygulama derslerinin yanında solfej ve armoni, entonasyon, arşe kullanımı, dizi ve arpej pozisyonlarının doğru oturtulması ve duyum becerilerini kolay ve hızlı öğrenim metodları ile online derslerimiz sayesinde rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Üstelik bu kadar da değil! Güzel sanatların yanı sıra, müzik dershanemizin verdiği eğitimler ile isteğinize bağlı olarak sizleri London College of Music ve Royal College of Music konservatuarı sertifikalarını almaya hazırlıyoruz. Art Life, eğitim aldığınız bütün süreç boyunca yanınızda olacaktır ve aklınıza takılan herhangi bir konuda bizimle iletişime geçebileceksiniz.

Keman, Viyola, Çello (Viyolonsel) ve Kontrbas'tan oluşan yaylı çalgılar ailesi müzik tarihi ve repertuarındaki köklü geçmişiyle, orkestra müziğinin temel taşlarını oluşturur. Perdesiz enstrümanlar yapıları gereği sabırlı ve disiplinli bir çalışma prensibi gerektirir. Hayallerinizi ertelemeyin. Gelin biz size bu konuda yardımcı olalım.

 

Art Life Müzik Akademisi, 2005 yılında Ferhat Livaneli tarafından kurulmuştur. Art Life; bünyesinde  profesyonel ve alanında uzman eğitmenlerle çalışmaktadır. Başlangıç ve ileri seviyeler için, her seviyeye uygun eğitim verilmektedir. Aynı zamanda müzik dershanemizde güzel sanatlara, London College of Music ve Royal College of Music konservatuarı sertifikalarına hazırlık yapılabilmektedir. Ders içeriği olarak Müzik Teorisi eğitimi ile birlikte Solfej ve Armoni derslerine kolay ve hızlı  öğrenim teknikleri ile yer verilmektedir. Ayrıca çocuklar için ayrı teknikler kullanılarak kolay ve hızlı öğrenimini sağlayacak eğitim programları uygulanmaktadır. Derslerimiz de çocuklarımıza ritim duygusunu hissetme, temel müzik terimleri, notaları duyma ve zamanla tanıma, sesleri kullanma ve geliştirme gibi müzikal olan eğitimlerinin yanında, motor kaslarının gelişimi, özgüven, konsantrasyon, yaratıcılık, fiziksel ve duygusal zeka gelişimi gibi sosyal donanımlar kazandırıyoruz.

Bir enstrümana sahipseniz, derslerimiz için hazırsınız demektir. Müzik dershanemizde ders sürenizi tamamladıktan sonra diğer kurs vaktinize kadar, ders içerisinde öğrendiğiniz ve aldığınız materyaller ile etütlerinizi tekrar etmeniz, aldığınız eğitimi pekiştirme açısından oldukça önem taşır. Bu sayede eğitiminizi ve enstrüman seviyenizi birlikte en yukarıya çıkarabiliriz. Eğer bir enstrümanınız yoksa deneyimli hocalarımız eşliğinde size uygun enstrümanı bulma ve seçme konusunda yardımcı olacağız.

Art Life Akademi’deki dersler hakkında bilgiler;

 • Her yerde internet üzerinden veya tercihinize göre yüz yüze olan derslerimize katılabilirsiniz.
 • Bizimle iletişime geçerek öğrenci kaydı oluşturabilir ve alacağınız derslerin paneline erişim sağlayabilirsiniz.
 • Derslerimizin müfredat ve içeriği aşağıdaki şekildedir;
  • Standart olarak haftada 1 gün – 1 saat şeklinde, veya;
  • İsteğe bağlı olarak haftada 1’den fazla yoğun program uygulanabilir.
 • Derslerimiz internet üzerinden yüz yüze özel ders şeklinde, nerede olursanız olun online olarak (webcam, telefon, bilgisayar kamerası ile görüntülü ve sesli bir şekilde) verilmektedir.
 • Online sistem üzerinden ders saatlerinizi belirleyebilirsiniz.
 • Aynı branşlardaki derslerimiz için farklı eğitmenlerimiz mevcuttur, tercihinize göre kadın veya erkek eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz.
 • Eğitmene uygun olması koşuluyla saat konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır.
 • Yoğun iş temposunda çalışan herkese bu konuda esnek ders saatleri ve kişiye özel ders programı ile yardımcı oluyoruz.

Bütün problemlerinize yanıt verebilecek şekilde samimi ve konforlu bir eğitim verilmesinin yanında her zaman sorularınıza yanıt bulabileceğiniz telefon numaramızdan veya e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1İnternet üzerinden keman dersi nasıl yapılır?

Online olarak keman dersleri, internet erişiminiz olan her yerden canlı olarak yapılabilir. Yalnızca ses ile değil aynı zamanda görüntülü görüşmeli dersler yapılmaktadır. Dersin aynı fiziksel ortamda ders alıyormuş gibi hem öğrencinin, hem eğitmenin keman kullanarak işlenmesi dersin oldukça verimli geçmesini sağlar. Bu şekilde ev ortamınızda bile sizi iyi seviyeye getirecek bir fırsatla keman çalmayı öğrenebilirsiniz.

2Neden keman dersini online olarak almalıyım?

Keman dersinizi online olarak, internet üzerinden almanız size bazı avantajlar sunar. Dersin yapılacağı mekana ulaşım gibi, hem zamanınıza hem de maliyet açısından size ekstra bir yük bindirecek bir unsurdan kurtulmuş olacaksınız. Aynı zamanda, dershane ve eğitmenlerin de yükü daha az olacağı için, bu durum dersin ücretlerine de yansır. Bu avantaj aynı profesyonel eğitmenlerden daha uygun ücretlere ders almanızı sağlar.

3Online keman dersine başlamak için neye ihtiyacım var?

Keman dersinize başlamak için gereken en temel şey, internete bağlanabildiğiniz rahat ve sessiz bir ortamdır. Webcam, telefon veya bilgisayar kamerası ve mikrofonu ile eğitmenlerimizle görüşmeye katılarak, görüntülü ve sesli bir biçimde internet üzerinden canlı olarak ders alma imkanına sahipsiniz. Derslerimiz Zoom isimli görüşme yazılımı ile sağlanmaktadır. Bu yüzden yazılımı bilgisayarınıza veya telefonuza ders tarihinizden önce indirmeniz tavsiye edilir.

4Online keman dersi ücreti ne kadar?

Profesyonel eğitmenlerimiz ile sürdürdüğümüz çevrimiçi keman kursumuzun ücretini öğrenmek ve sistemde kaydınızı oluşturmak için bizi hemen arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Ders İçerikleri

Derslerinizde göreceğiniz eğitimin detaylarına bakabilirsiniz.
 • İşitsel Kavrayışın Geliştirilmesi

 • Sağ-Sol El Senkronizasyonunun Sağlanması

 • Arşe ve Tuşe Hakimiyeti Egzersizleri

 • Keman-Arşe Tutuşunun Sağlamlaştırılması

 • Gam Çalışmaları

 • Özel Arşe Çalışmaları

  Spiccato, saltato, legato...
 • Özel Sol El Çalışmaları

  Vibrato, trill, oktav...

Nasıl Çalışır?

Derslerinizi ayarlamak sadece saniyeler sürer.

Başlangıç

indirimi için hemen arayın.

Eğitmenler

Eğitmeniniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Zeynepnaz Yıldız

Keman Eğitmeni


Zeynepnaz Yıldız 1996 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra keman çalışmalarına Fulden Gökşen ile başladı. 2011 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Lise Devresini kazanarak keman eğitimine Bahar Büyükgönenç’in sınıfında devam etti. 2013 yılında Prof. Dr. Cihat Aşkın tarafından düzenlenen olduğu “Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Eskişehir Yaz Okulu Masterclass” eğitimine katılarak, Prof. Dr. Orhan Ahıskal, Doç. Melek Göküstün ile çalıştı. Ayrıca devlet sanatçısı Suna Kan’ın atölye çalışmasına katılma fırsatını da elde etti. 2015 yılında liseden 3.’lük derecesi ile mezun olduktan sonra Çalgı Bölümü Lisans Devresinde öğrenimini Dr. Öğr. Üyesi Bahar Büyükgönenç ile sürdürdü. Aynı yılda İtalya’nın Cenova şehrinde gerçekleşen “Masterclass Musica da Camera 2015 CAKA Keman Yaz Okulu”na katıldı ve burada Prof. Dr. Cihat Aşkın, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Şensoy ve Öğr. Gör. Şeniz Aybulus ile çalışmalar yaptı. İtalya’nın Cenova kentinde bulunduğu süre zarfı içerisinde, “S. Giovanni Mercoledi kilisesi”nde piyanist Roberto Issoglio ile Mozart’ın 18 numaralı Sol majör Keman-Piyano sonatını, “Piazzetta Clavesana”da açık hava konser etkinliğinde J. S. Bach’ın 2 numaralı Partitası’ndan Allemande isimli bölümünü seslendirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Lisans Devresinden 2.’lik derecesiyle mezun olan Yıldız, hâlihazırda İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalgı Yüksek Lisansına devam ederek keman çalışmalarını devam ettirmektedir.

Paşa Güven

Keman Eğitmeni


1996’ yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Gökçen Koray yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çok Sesli Çocuk korosunda korist olarak müzik eğitimine ve çalışmalarına başladı. 2004-2008 yılları arası AKM sahnesi Carmen operasında rol aldı. Aynı yıllarda Keman eğitimi almaya başladı. TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nun Bas ses ihtiyacı için ancak yaşı uygun olmadığından 2 sene süreyle misafir sanatçı olarak çalışmalar, konserler ve kayıtlarda yer aldı. 2012 yılında TRT Gençlik Korosu Türk Sanat Müziği Orkestrasına göreve başladı, 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Lise Devresi Çalgı bölümünü ana sanat dalı Ud olarak bitirdi. Ve İTÜ TMDK Çalgı Yüksek Bölümü’nü kazandı. Günümüze kadar Birçok kültür projesinde TRT, İTÜ adına ve ferdi olarak yer aldı. 2015 yılında Radoffsel HegauRotary Kulübü ve Şişli Rotary Kulübü’nün işbirliği ile yürütülen Deutsch-Türkisches freundschafts (Alman-Türk dostluğu) projesinde Alman müzik öğrencileri için masterclassçalışmalarında bulundu. Radolfzell ve Singen ‘de Samir Mansour ile birlikte iki konser verdi. 2016 yılında BenningtonCollege projesi olan United Harmonies (Birleşik Ahenkler) için Ermenistan’da Ermeni Müzisyenlere bir haftalık kamp şeklinde ud ensturmanı hakkında masterclass düzenledi ve yönetti. Ermenistan’da proje ile ilgili verdiği konserin ardından Hrant Dink vakfı işbirliği ile Ermeni müzisyenleri İstanbul’a getirdi. Yine bir haftalık masterclass ardından İstanbul dinleyicilerine de bir konser verdi. 2014 ve 2016 yılları arası 3 yıl OMAR Yaz Okulu’na katılmış ve başarı belgelerini alarak Yurdal Tokcan ile mini dinletiler vermiştir. İTÜ TMDK Çalgı Yüksek Bölümü Lisans programına devam etmektedir.

Art Life İçin Ne Dediler?

Art Life'ta ders alıp deneyimleyenlerin hakkımızda söyledikleri.
 • Ferhat Hoca ile dersler o kadar iyi ki , mutevaziligi , disiplini tarzi tek kelimeyle muthis! Her gecen gun gitara cidden daha cok baglaniyorum. Bana kattiginiz ve katicaginiz her sey icin tesekkur ederim hocam ve artlife !
  Kaan T.
  Gitar Öğrencisi
 • Gitarla geçen yil Ferhat hoca sayesinde tanistim. TEOG sınavlarına hazırlanırken Art life'daki dersler beni mutlu ettiği için kaçırmamaya özen gösterdim. Bu yıl tempom daha yoğun olacak, hem okulumda Fransızca hazırlık okuyacağım hem de haftanın altı günü kürek antrenmanı yapacağım. Buna rağmen Ferhat hocayla yaptığım zevkli derslerden vazgeçmek istemiyorum. Müziği ve burada olmayı çok seviyorum.
  Paul İ. H.
  Gitar Öğrencisi
 • Artlife ve Ferhat bey ile yaşamakta olduğum gitar tecrübesi, açıkçası hayatıma her yönden çok olumlu katkıda bulundu. Ferhat bey ile olan gitar derslerimiz kendimi keşfetmenin yanısıra çok daha mutlu ve tutkulu olmamı sağladı. Bu satırları okuyanlara tavsiyem, yaşları ne olursa olsun, en hoşlanabilecekleri müzik enstrümanını seçip, hiç vakit kaybetmeden aynı tecrübeyi yaşamaları... Ferhat beye bu güzel ve değişik deneyim için teşekkür ediyor, emeklerinin boşa gitmediğini hatırlatmak istiyorum.
  Sevan S.
  Gitar Öğrencisi
 • Oğlumuz müziğe adım attığında, katı kurallar koymadan, okul dersleri ve özel durumlarında esnek saatler sağlayan, temel müzik bilincini aşılayıp ona müziği sevdiren Artlife ve Ferhat Bey'e teşekkürlerimizi sunarız.......
  Mustafa K.
  Gitar Öğrencisi Velisi
 • Artlife eğitimde 4.yılım.alanında uzman eğitimcileriyle,konservatuvar ayarında eğitim veren,disiplinli nezih bir ortam.Bu ayrıcalıklı ortamda olduğum için çok mutluyum.Ferhat hocam'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
  Serpil A.
  Gitar Öğrencisi
 • Ben Artlife ailesine iki yıl önce katıldım ve hala aynı sevgi ve merakla devam ediyorum gitmeye. Cok sıcak bir ortam ve herkes cok ilgili. Bora hocayla olan derslerimiz çok keyifli geçiyor ve buraya gittiğim için çok mutluyum.
  İpek Y.
  Saksafon Öğrencisi
 • Kızımızın almış olduğu Piano eğitimi sırasında öğretmenlerinin ilgisi, takip edilen program ve kaydedilen aşama nedeni ile son derece memnun kaldık. Tüm Artlife ailesini profesyonel yaklaşımları ve tecrübelerinden dolayı tebrik ediyorum.
  Ayşegül A.
  Piyano Öğrencisi Velisi
 • Art life , hep hayalim olan Music in icinde nihayet bana bir hayat bulmami sağladı. Senelerdir bilinçsiz tıngırtattıgım fenderimin , Ferhat Hoca ile Çalışmalarımız sayesinde her " Fred " ini keşfe çıktım . Ferhat Hoca eskilerin disiplini ile yeni rock akımların tekniklerini öğretmek adına harika bir gitar Coach u, her dersten once kendimi mutlu ve sonrasında çaldıklarımla özgüvenli hissediyor ve pratik etmek için sabırsızlanıyorum . Gümbür gümbür çalıyoruz , Komşuları uyandırıyoruz , daha ne olsun ! Teşekkürler Ferhat hoca ve art life !
  Gökhan C.
  Gitar Öğrencisi
 • Tek bir kelime MUHTEŞEM :) :) :)
  Şahlo R.
  Gitar Öğrencisi
 • Sanata gerektigi degeri veren bir egitim ortami. Bana cok sey kazandirdigina inaniyorum. Her zaman sicak yuzlerle karsilasiyorum. Kendime olan inancimi kazandigimi dusunuyorum ve en onemlisi isteyerek ve severek gidiyorum.
  Beste T.
  Gitar Öğrencisi

Kurs Puanı:

5 üzerinden 4.825 oy

- veya -

 

  Adınız ve Soyadınız

  E-Postanız

  Telefon Numaranız

  İletiniz

  Sizle nasıl iletişime geçelim?